راه اندازی عمومی برنامه همکاری در محیط کار کدا

راه اندازی عمومی برنامه همکاری در محیط کار کدا

در این بخش از اخبار فناوری اطلاعات شرکت مهرسانا قصد داریم به بررسی راه اندازی عمومی برنامه همکاری در محیط کار کدا بپردازیم.

کدا (Coda) یک برنامه اتوماسیون و سازماندهی در محیط کار است که پس از پنج سال کار برای ساخت و چندین ماه کار کردن به صورت نسخه خصوصی بتا و با سرمایه گذاری تقریبا 60 میلیون دلار از طرف Greylock ،Khosla Ventures ،NEA & KCPB ،General Catalyst Partners رید هافمن (Reid Hoffman) مدیر عامل Netflix و عضو هیئت مدیره کدا و سایر سرمایه گذاران، بالاخره امروز به صورت عمومی راه اندازی شد.

این برنامه ایده الکس دنوی (Alex DeNeui) و شیشیر مهروترا (Shishir Mehrotra) فارغ التحصیلان مایکروسافت و یوتیوب که یکدیگر را به عنوان دانشجوی دوره لیسانس در انستیتوی تکنولوژی ماساچوست ملاقات کردند، بود. spreadsheet ها، ارائه ها، اپلیکیشن ها و مدارک به طور همزمان در برنامه کدا وجود دارند. حالت ارائه one-tap به شما امکان دیدن هر مدرک در سایز تمام صفحه مانند یک پاورپوینت را می دهد. یک زبان برنامه نویسی قوی شما را قادر به جای گذاری سریع جداول و گراف ها یا عناصری مثل تقویم ها، دکمه ها و اسلایدرها می سازد.

شروع کدا

مهروترا در یک مطلب بلاگ نوشت: “کدا با پرسش این سوال از خودمان شروع شد: در جهانی پر از اپلیکیشن، چرا هنوز مدارک و spreadsheet ها همه چیز را اجرا می کنند؟ چرا آنها پس از بیش از 40 سال هنوز تغییر نکرده اند؟ و اینکه اگر بخواهیم از آغاز شروع کنیم، چه چیزی بسازیم؟ آنچه به عنوان گروه کوچکی از آزمایشگرهای بتا شروع شد، به سرعت بین ده ها هزار نفر از سراسر دنیا پخش شد که نشانگر عناوین شغلی، پس زمینه ها و موارد کاربردی مختلف بود.”

کدا در زمان کوتاهی عملکردهایی مثل Coda Packs کسب کرد که به منزله پلی بین کدا و ابزارهای خارجی مثل جیمیل، Greenhouse، اینترکام (Intercom)، فیگما، Walmart Shopping و گیت هاب (GitHub) عمل می کند. Packs می تواند در تصاویر اینستاگرام، ویدیوهای یوتیوب، داده های موجودی و آب و هوا و سایر محیط ها استفاده شده یا وظایفی را اجرا کرده و اطلاعاتی را از برنامه هایی مثل Slack and Twilio کسب کند.

کدا نسخه 1/0

در کدا 1/0 چه چیزی جدید است؟ مدارک پوشش زیبایی از رنگ ها دارند. یک فضای سفید با یک مکان نمای چشمک زن بخش خوبی از صفحه نمایش را اشغال کرده است. در سمت چپ صفحه منویی برای بخش ها و فولدرها وجود دارد. جداول نیز بهبود یافته اند؛ آنها مانند دیتابیس هایی که موارد ساده تا پیچیده را مرتب می کنند، عمل می کنند. ابزار دیداری کدا به نویسندگان امکان فیلتر کردن داده های جدولی غیر مرتبط و مرتب سازی مجدد جداول مطابق نظر خودشان را می دهد. برنامه کدا برای iOS یک طراحی ماژولار دارد که مدارک را به طور خودکار انتقال می دهد که سبب شناور به نظر رسیدن آنها می شود.

مهروترا گفت: “ما کدا را برای افرادی طراحی کرده ایم که با وجود خریدن اپلیکیشن ها، زمان زیادی را صرف مدارک و spreadsheet ها می کنند.”

کدا رقبای فراوانی نظیر Quickbase، Zapier، IFTTT و Airtable دارد. در میان این شرکت ها، اعتبار کدا رشد خوبی داشته و در کمتر از چند سال توجهات زیادی را به خود معطوف داشته است.

نویسنده مطلب: پریسا عصاره | شرکت مهرسانا | اخبار فناوری اطلاعات

درباره شرکت فناوری اطلاعات مهرسانا

ارائه دهنده خدمات طراحی وب سایت ، گرافیک ، برنامه نویسی و تولید محتوای آموزشی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *