استفاده از یادگیری ماشینی در واتس اپ برای مبارزه با اکانت های تقلبی

استفاده از یادگیری ماشینی در واتس اپ برای مبارزه با اکانت های تقلبی

در این بخش از اخبار فناوری اطلاعات شرکت مهرسانا قصد داریم به بررسی استفاده از یادگیری ماشینی در واتس اپ برای مبارزه با اکانت های تقلبی بپردازیم.

امروز واتس اپ از چگونگی جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست برنامه خود که در هند منجر به برگزاری بزرگترین انتخابات شد، خبر داد. هند بزرگترین بازار واتس اپ بوده و سرویس واتس اپ در این کشور به دقت توسط دولت بررسی می شود.

در نشستی فشرده که امروز در دهلی نو برگزار شد، هیئت مدیره واتس اپ گفت که آنها یک سیستم یادگیری ماشینی ساخته اند که می تواند کاربرانی که رفتارهای ناهنجار نظیر ارسال پیام های دسته ای و ساخت اکانت های متعدد با هدف انتشار محتوای سوال برانگیز دارند را شناسایی و متوقف کند.

هیئت مدیره این شرکت افزود که اکانت های تقلبی اتومات شده و افرادی که قصد ایجاد خرابی دارند، در مراحل مختلف (هنگام ثبت نام، هنگام ارسال پیام و هنگامی که از طرف سایر افراد گزارش می شوند) مسدود می شوند.

ممنوعیت ها

به گفته یکی از سخنگوهای شرکت، واتس اپ در هر ماه حدود 2 میلیون اکانت را از برنامه اش تحریم می کند. مت جونز (Matt Jones) یک مهندس نرم افزار در واتس اپ گفت سیستم یادگیری ماشینی یادگیری های خود را از رفتارهای صورت گرفته شرکت با اکانت های مشکل ساز در گذشته و طرح های مشخص مهندسان هنگامی که یک اکانت دچار مشکل می شود، انجام می دهد. به گفته شرکت، این سیستم یادگیری ماشینی به سطحی از مهارت رسیده است که می تواند 20 درصد از اکانت های بد را هنگام ثبت نام مسدود سازد.

جونز افزود واتس اپ فاکتورهای مختلفی مثل IP آدرس کاربر و کشور مبدأ برای شماره های تلفن استفاده شده برای ثبت نام در واتس اپ (و اینکه آیا هر دو این اطلاعات مربوط به یک مکان هستند)، قدمت اکانت و اینکه آیا اکانت به محض ایجاد شدن شروع به ارسال تعداد زیادی متن و پیام نموده است یا خیر را بررسی می کند. به گفته کارل ووگ (Carl Woog) یکی از سخنگوهای واتس اپ، 75 درصد از 2 میلیون اکانتی که واتس اپ در ماه مسدود می کند یا بدون مداخله انسان مدیریت می شده و یا توسط کاربران گزارش شده است. واتس اپ 1/5 میلیارد کاربر داشته و طبق ارزیابی های صنعتی این برنامه اکنون محبوبترین سرویس فیسبوک می باشد.

جونز گفت واتس اپ روش های مختلف سواستفاده کاربران از برنامه شامل نرم افزاری که به افراد امکان باز کردن چندین اکانت واتس اپ مختلف روی یک کامپیوتر می دهد را شناسایی کرده است. همچنین این شرکت دستگاه های خاصی که از چندین سیم کارت پشتیبانی می کند را پیدا کرده است. واتس اپ گفته است که چندین کانال، گروه و API جداگانه برای بررسی تجارت های استفاده کننده از این برنامه دارد.

نویسنده مطلب: پریسا عصاره | شرکت مهرسانا | اخبار فناوری اطلاعات

درباره شرکت فناوری اطلاعات مهرسانا

ارائه دهنده خدمات طراحی وب سایت ، گرافیک ، برنامه نویسی و تولید محتوای آموزشی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *