بهترین ابزار ساخت گرادینت CSS برای طراحان سایت (بخش دوم)

بهترین ابزار ساخت گرادینت CSS برای طراحان سایت (بخش دوم)

در این بخش از آموزش های شرکت مهرسانا قصد داریم به معرفی بهترین ابزار ساخت گرادینت CSS برای طراحان سایت (بخش دوم) بپردازیم.

Ultimate CSS Gradient Generator

Ultimate CSS Gradient Generator تا حدی مشابه CSSmatic بوده و امکانات روی صفحه نمایش مشابه هستند ولی قابلیت های دیگری نیز دارد.

این ابزار شامل یک چارت سازش پذیر با مرورگر، فرمت های رنگ مختلف، قابلیت وارد نمودن تصویر گرادینت و شامل بیش از 135 نمونه پیش ساخته می باشد. همچنین کاربران می توانند گرادینت هایی از CSS های موجود را وارد نموده و اصلاح نمایند. (این قابلیت هنگامی که گرادینتی در سایت خود دارید که می خواهید آن را اصلاح نمایید، به کار می آید.)

ColorSpace

ColorSpace یک ابزار گرادینت تمام صفحه دیگر با یک وب سایت بصری خیلی خوب است. استفاده از این ابزار آسان است. یک جهت یابی برای گرادینت خود انتخاب نموده (خطی یا مدور) و با استفاده از دکمه های انتخاب رنگ، دو رنگ به آن بیافزایید. سپس روی generate کلیک کنید.

اگرچه این ابزار در نسخه بتا عرضه شده است ولی کارایی خوبی داشته و می توانید کد گرادینت تولید شده را در پروژه خود کپی کنید. همچنین هر گرادینت CSS یک URL منحصر به فرد داشته که می توانید آن را با هم گروهی های خود به اشتراک بگذارید.

CSS Gradient Generator

CSS Gradient Generator کدها را با استفاده از یک رابط کاربری گرافیکی ساده می سازد. CSS در همه مرورگرهای پشیبانی کننده از CSS3 کار می کند.

این ابزار شما را قادر به ساخت گرادینت های خطی و مدور نموده و قابلیت وارد نمودن کد گرادینت CSS موجود را جهت اصلاح دارد. همچنین تعدادی گرادینت پیش ساخته برای شروع کار دارد.

CSS3 Factory

CSS3 Factory ابزاری ساده است که اگر رنگ های خاصی مدنظرتان باشد، کارایی بیشتری دارد. این ابزار امکان ورود انتخاب رنگ، تنظیم جهتی برای رنگ ها و کپی نمودن کدها را به شما می دهد. یک پنجره کوچک برای پیش نمایش گرادینت ساخته شده نیز وجود دارد. ولی این ابزار شامل نمونه های پیش ساخته نیست.

CSS-Gradient

CSS-Gradient هم یک تولید کننده و هم یک آموزش دهنده گرادینت است. این ابزار شامل قسمت هایی برای برداشتن دو رنگ در HEX یا RGB و گزینه های جهت دار و خطی یا مدور می باشد. بنابراین در صورتی که بدانید می خواهید از چه رنگ هایی استفاده کنید، احتمالا این ابزار بهترین ابزار برای شماست.

در این ابزار می توانید کد گرادینت را کپی کرده و در پروژه خود استفاده نمایید. اما نکته قابل توجه در مورد این ابزار این است که اطلاعات مفید بسیاری در مورد گرادینت ها، چگونگی کار گرادینت های CSS و تفاوت بین گزینه های خطی و مدور وجود دارد. این اطلاعات خصوصا برای مبتدیان بسیار مفید هستند.

GradientGenerator

GradientGenerator ابزاری خوب برای شروع به ساخت گرادینت است. با یکی از نمونه های موجود (تعداد زیادی گزینه برای انتخاب وجود دارد) شروع کرده و طراحی خود را به آن اعمال کنید. این ابزار شامل تنظیمات ساده، پیشرفته و حرفه ای است تا بتوانید تنظیمات را بر اساس سطح مهارت و توانایی تطبیق رنگ های خود انتخاب کنید.

با یک کلیک می توانید CSS را کپی نموده، یک فایل PNG را دانلود نموده یا یک کد QR دریافت کنید تا بتوانید گرادینت را در گوشی خود امتحان نموده یا یک لینک اشتراک بسازید.

بهترین ابزار ساخت گرادینت CSS برای طراحان سایت (بخش اول)

نویسنده مطلب: پریسا عصاره | شرکت مهرسانا | طراحی سایت در کرج

درباره شرکت فناوری اطلاعات مهرسانا

ارائه دهنده خدمات طراحی وب سایت ، گرافیک ، برنامه نویسی و تولید محتوای آموزشی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *