بهترین ابزار ساخت گرادینت CSS برای طراحان سایت (بخش اول)

بهترین ابزار ساخت گرادینت CSS برای طراحان سایت (بخش اول)

در این بخش از آموزش های شرکت مهرسانا قصد داریم به معرفی بهترین ابزار ساخت گرادینت CSS برای طراحان سایت (بخش اول) بپردازیم.

کد دادن دستی یک گرادینت کار ساده ای نیست خصوصا اگر یک گرادینت دو رنگ داشته باشید. در این مقاله به معرفی ده عدد از بهترین ابزار تولید کننده گرادینت CSS برای ساخت سبک های مختلف گرادینت می پردازیم.

یکی از عناصر مرسوم در طراحی سایت استفاده از بک گراند گرادینت یا رنگ های لایه به لایه است. گرادینت خطی دو رنگ محبوبترین گرادینت می باشد. اما هنگامی که گرادینت ها فانتزی و پیچیده تر می شوند، ایجاد آنها با استفاده از ابزارهای زیر ساده تر خواهد بود.

CoolHue

CoolHue یک مجموعه خوب از ترکیبات گرادینتی از پیش ساخته شده است. از صورتی و نارنجی گرفته تا آبی و سبز، همه نوع گرادینتی موجود است. اگرچه کنترلی روی گرادینت های ساخته شده CoolHue ندارید، ولی اگر یکی از ترکیبات برای شما مناسب باشد متوجه می شوید زیرا همه گزینه ها روی صفحه نمایش موجود هستند. با یک کلیک می توانید CSS را کپی کنید. همچنین می توانید فایل ها را با فرمت PNG ذخیره کنید.

CSS Gradient

در CSS Gradient تعداد زیادی تاگل و گزینه وجود دارد که می توانید روی سه رنگ اعمال کرده و یک گرادینت CSS بسازید.

استفاده از تاگل ها آسان بوده و حتی افراد کم تجربه هم می توانند بفهمند چگونه با استفاده از آنها یک گرادینت را ایجاد کنند. همچنین نمونه گرادینت هایی برای شروع کار وجود دارد که می توان روی آنها کار کرد و مطابق نظر خود آنها را اصلاح نمود.

یکی از مزایای این روش، کنترل زیاد بر هر جزء از گرادینت در حال ساخت توسط شما می باشد. کد تولید شده در پایین صفحه نمایش قرار می گیرد و می توانید حین کار آن را ببینید.

UI Gradient

UI Gradient یک سازنده گرادینت تمام صفحه است. مزیت دیدن تغییرات رنگ در بیشترین ابعاد این است که می توان به طور بصری فهمید که رنگها در پروژه طراحی سایت چگونه به نظر خواهند رسید. UI Gradient شامل تعداد زیادی گرادینت پیش ساخته است. می توانید یک مجموعه را وارد کرده یا بر اساس رنگ جستجو نمایید. طیفی از دو تا سه رنگ با الگوهای خطی انتخاب کنید. هر گرادینت را می توان با یک کلیک در CSS کپی یا به صورت یک فایل jpg دانلود نمود.

CSSmatic

CSSmatic یک سازنده گرادینت ساده با دکمه های آسان برای کمک به شما در ساخت انتخاب رنگ، توقف ها و دوران است. کاربران می توانند گرادینت های خطی یا مدور بسازند.

با یکی از گرادینت های پیش ساخته شده (تعدادی گرادینت مونوکرومیک زیبا وجود دارد) آغاز کرده و با آن کار کنید تا به گرادینت مورد نظر خود برسید. در آخر می توانید کد گرادینت ساخته شده را کپی نمایید.

بهترین ابزار ساخت گرادینت CSS برای طراحان سایت (بخش دوم)

نویسنده مطلب: پریسا عصاره | شرکت مهرسانا | طراحی سایت در کرج

درباره شرکت فناوری اطلاعات مهرسانا

ارائه دهنده خدمات طراحی وب سایت ، گرافیک ، برنامه نویسی و تولید محتوای آموزشی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *