دلایل استفاده از تصاویر با فرمت SVG به جای سایر فرمت ها (بخش دوم)

دلایل استفاده از تصاویر با فرمت SVG به جای سایر فرمت ها (بخش دوم)

دلایل استفاده از تصاویر با فرمت SVG به جای سایر فرمت ها (بخش دوم)

در این بخش از آموزش های شرکت مهرسانا قصد داریم به بررسی دلایل استفاده از تصاویر با فرمت SVG به جای سایر فرمت ها (بخش دوم) بپردازیم.

فرمت بر اساس متن برای سئو خوب است.

استفاده از فرمت SVG برای طراحانی که به موتورهای جستجو اهمیت می دهند نیز مفید است. چرا که SVG در فرمت سازی از متن استفاده کرده و بنابراین موتورهای جستجو می توانند تصاویر را بهتر بخوانند.

اگرچه شما می توانید به عکس ها اطلاعات alt را اضافه کنید ولی فضای زیادی برای کلمات کلیدی وجود دارد. با SVG می توانید تصاویر قابل جستجوتری (search-friendly) ساخته و آپلود نمایید. گوگل همه محتواهای SVG شامل فایل های مجزا و SVG های مستقیما جاسازی شده در HTML را فهرست می کند.

تصاویر SVG کم حجم هستند.

بر خلاف برخی از فایل های برداری که حجیم هستند، SVG ها کد هستند. کدها سریع هستند. هنگامی که در حال ذخیره طراحی های برداری خود در قالب SVG هستید، حجم فایل را بررسی کنید. هنگامی که به فایل های PNG شفافیت را اضافه می کنید، حجم آنها به میزان زیادی افزایش می یابد. در حالی که SVG ها می توانند در تصاویر تعداد زیادی اجزای گرافیکی داشته باشند.

اگر حجم SVG زیاد شد، آن را در قالب های JPG و PNG نیز ذخیره نمایید. اگرچه این مورد تناقض به نظر می رسد ولی حقیقت این است که بیشتر طراحان برای تصاویر از مخلوطی از فرمت ها استفاده می کنند. فقط به خاطر داشته باشید که بیشتر از قبل از SVG استفاده نمایید.

آسان بودن اصلاح نمودن تصاویر

اگر از آیکون ها یا لوگوها یا هر چیزی در نرم افزار طراحی برداری استفاده کرده اید، امکانی برای اصلاح طراحی برای شما وجود ندارد. ولی اگر در فرمت SVG باشند، امکان اصلاح آنها وجود دارد. کافیست در اصلاحگر متن، لغت یا مختصات یا رنگ را تغییر دهید تا اصلاحات به آسانی اعمال شوند.

با استفاده از SVG تصاویر ثابت یا متحرک بسازید.

بر خلاف اغلب فرمت ها که به شما تنها امکان داشتن یکی از دو حالت ثابت یا متحرک بودن تصاویر را می دهند، در SVG هر دو مورد امکان پذیر است. در واقع با استفاده از آن می توانید یک تصویر ثابت یا متحرک ایجاد نمایید. نیازی نیست ابزار یا تکنیک جدیدی یاد بگیرید. برای SVG هر چیزی که لازم است را در دسترس دارید.

نتیجه گیری

کسانی که تصاویر با رزولوشن بالا دارند، از فرمت های برداری استفاده می کنند. در SVG همه مقیاس ها بدون عیب بوده و نگرانی ای از بابت پیکسل بندی نخواهید داشت. SVG ها لوگوها (ثابت یا متحرک)، گراف ها و پس زمینه ها، آیکون ها و تصاویر کوچک و انیمیشن های خیلی خوبی را می سازند. فایل ها کوچک بوده و به سرعت بارگذاری می شوند. استفاده از SVG ها در طراحی وب سایت نیاز به یادگیری خاصی ندارد. همین الان می توانید استفاده از تصاویر SVG را آغاز نمایید!

دلایل استفاده از تصاویر با فرمت SVG به جای سایر فرمت ها (بخش اول)

نویسنده مطلب: پریسا عصاره | شرکت مهرسانا | طراحی سایت در کرج

درباره شرکت فناوری اطلاعات مهرسانا

ارائه دهنده خدمات طراحی وب سایت ، گرافیک ، برنامه نویسی و تولید محتوای آموزشی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *