روش های بزرگ نمودن ابعاد تصاویر بدون افت کیفیت (بخش دوم)

روش های بزرگ نمودن ابعاد تصاویر بدون افت کیفیت (بخش دوم)

در این بخش از آموزش های شرکت مهرسانا قصد داریم به بررسی روش های بزرگ نمودن ابعاد تصاویر بدون افت کیفیت (بخش دوم) بپردازیم.

روش 2: استفاده از نرم افزار رایگان Gimp

Gimp یک پیشنهاد رایگان دیگر در فتوشاپ است که می تواند برای بزرگ نمودن تصاویر با حداقل افت کیفیت مورد استفاده قرار گیرد. اگرچه کیفیت نهایی تصویر به خوبی تصویر حاصل از Perfect Resize نخواهد بود.

تصویر مورد نظر خود را در Gimp باز کرده و سپس به قسمت Image → Scale Image بروید. ابعاد مورد نظر را وارد کنید. سپس در زیر قسمت Quality section گزینه (Sinc (Lanczos3 را انتخاب کرده و روی دکمه Scale کلیک کنید.

اکنون می توانید تصویر حاصل شده را به صورت نسخه وب در سیستم خود ذخیره نمایید. با مقایسه این تصویر که از روش interpolation حاصل شده است با تصویر حاصل از bicubic resampling در فتوشاپ، متوجه می شوید که کیفیت این دو تصویر تقریبا یکسان است.

روش 3: بزرگ نمودن تصاویر با استفاده از Irfanview

Irfanview یک برنامه اصلاح تصویر فشرده بوده و فقط برای سیستم عامل ویندوز موجود است. این برنامه روش هوشمندانه تری برای بزرگ نمودن تصاویر ارائه می دهد.

ابتدا تصویر مورد نظر را در Irfanview باز نموده و به قسمت Image → Resize/Resample بروید. ابعاد مورد نظر خود را در قسمت Set new size وارد کنید. سپس از قسمت Size method گزینه Resample را انتخاب نموده و برای فیلتر از منوی بازشونده گزینه (Lanczos (slowest را انتخاب کنید. در انتها تیک مربوط به عبارت گزینه Apply sharpen after Resample را بزنید. اکنون ابعاد تصویر بزرگ شده و می توانید آن را در کامپیوتر خود ذخیره نمایید.

همانطور که متوجه شدید، ابزارهای رایگان نمی توانند هنگام بزرگ نمودن تصاویر، از افت کیفیت آن جلوگیری چندانی به عمل آورند. ولی با استفاده از تطبیق sharpness و وضوح تصویر می توانید این افت کیفیت را تا حد زیادی کاهش دهید.

روش های بزرگ نمودن ابعاد تصاویر بدون افت کیفیت (بخش اول)

نویسنده مطلب: پریسا عصاره | شرکت مهرسانا | طراحی سایت در کرج

درباره شرکت فناوری اطلاعات مهرسانا

ارائه دهنده خدمات طراحی وب سایت ، گرافیک ، برنامه نویسی و تولید محتوای آموزشی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *