روش های بزرگ نمودن ابعاد تصاویر بدون افت کیفیت (بخش اول)

روش های بزرگ نمودن ابعاد تصاویر بدون افت کیفیت (بخش اول)

در این بخش از آموزش های شرکت مهرسانا قصد داریم به بررسی روش های بزرگ نمودن ابعاد تصاویر بدون افت کیفیت (بخش اول) بپردازیم.

معمولا بزرگ نمودن ابعاد تصاویر باعث افت کیفیت می شود به طوری که تصویر تار شده یا غیر حرفه ای به نظر می رسد. در این مقاله راه های بزرگ نمودن تصاویر بدون افت کیفیت را بیان می کنیم.

چرا کیفیت تصاویر بعد از بزرگ نمودن آنها کم می شود؟

فرمت Bitmap فرمت متداولی در وب سایت ها است. همه تصاویر JPEG و PNG در واقع فایل های Bitmap هستند. یک تصویر Bitmap از هزاران پیکسل ساخته شده است. با زوم کردن می توانید این پیکسل ها را ببینید.

هر یک از این پیکسل ها در نقشه تصویر یک موقعیت ثابت دارند و به همین دلیل به این تصاویر Bitmap می گویند. اغلب نرم افزارهای اصلاح تصاویر، این پیکسل ها را برای تغییر ابعاد در تصویر کوچک و بزرگ می کنند. بنابراین هنگامی که ابعاد یک تصویر را کوچک می کنید، به دلیل کمتر رویت شدن این پیکسل ها افت کیفیتی در تصویر رخ نمی دهد. از طرف دیگر، هنگامی که ابعاد یک تصویر را زیاد می کنید، پیکسل های بزرگ شده قابل دیدن شده و تصویر را تار و پیکسل دار می کنند.

راه حل این است که با تعدیل کردن هر پیکسل بزرگ شده، آن پیکسل را با نزدیکترین پیکسل تطبیق دهید. این روش Fractal Interpolation یا Fractals نام دارد. با این روش، کیفیت تصاویر بزرگ شده تا حد زیادی بهبود می یابد. در ادامه به چگونگی استفاده از این روش در نرم افزارهای اصلاح تصاویر می پردازیم.

روش 1: استفاده از Perfect Resize با فتوشاپ

Perfect Resize یک نرم افزار است که امکان تغییر ابعاد هوشمندانه تصاویر را به شما می دهد. همچنین این نرم افزار به صورت یک پلاگین در فتوشاپ نیز موجود است.

ابتدا تصویری که می خواهید تغییر ابعاد دهید را در فتوشاپ باز کنید. سپس به File → Automate رفته و Perfect Resize را انتخاب کنید. می توانید از منوی دست چپ مقادیر مشخص را انتخاب کنید یا مقادیر مورد نظر خود را در قسمت Document Size وارد نمایید. بعد از وارد نمودن document size از قسمت File → Apply تغییرات را اعمال و سپس تصویر را در قالب یک web image ذخیره کنید.

روش های بزرگ نمودن ابعاد تصاویر بدون افت کیفیت (بخش دوم)

نویسنده مطلب: پریسا عصاره | شرکت مهرسانا | طراحی سایت در کرج

درباره شرکت فناوری اطلاعات مهرسانا

ارائه دهنده خدمات طراحی وب سایت ، گرافیک ، برنامه نویسی و تولید محتوای آموزشی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *