نحوه جستجوی کلمات کلیدی سایت وردپرس (بخش دوم)

نحوه جستجوی کلمات کلیدی سایت وردپرس (بخش دوم)

در این بخش از آموزش های شرکت مهرسانا قصد داریم به بررسی نحوه جستجوی کلمات کلیدی سایت وردپرس (بخش دوم) بپردازیم.

2- Ahrefs

Ahrefs یکی از قویترین ابزارهای جستجوی کلمه کلیدی است. با کمک این ابزار می توانید بفهمید که رقبای شما چگونه رتبه سایت بالاتری داشته و چگونه می توانید بر آنها غلبه کنید. Ahrefs روزانه به بیش از 6 میلیارد صفحه با بیش از 12 تریلیون لینک فهرست بندی شده در بیش از 200 میلیون نام دامنه می خزد. این مقدار داده بسیار زیاد است ولی مزیت اصلی این ابزار این است که با استفاده از این داده ها به بهبود سایت شما کمک می کند.

کافیست یک نام دامنه در قسمت جستجوی Ahrefs وارد کنید تا این ابزار اطلاعات مفید و قابل فهمی از آن دامنه را در اختیار شما بگذارد. با استفاده از این ابزار خلاصه ای از نتایج با تعداد کلی backlink ها، دامنه های رجوع شونده، کلمات کلیدی مهم و مرور محتوا دریافت می کنید. می توانید با کلیک روی هر کدام از موارد، اطلاعات بیشتری در آن خصوص بیابید.

با کلیک روی Organic Keywords ابزار Ahrefs لیستی از کلمات کلیدی رای نام دامنه با حجم جستجو، رتبه جستجو، URL و غیره را ارائه می دهد. همچنین می توانید با وارد کردن کلمات کلیدی در قسمت جستجو، ایده بگیرید. ابزار جستجوگر کلمه کلیدی Ahrefs لیستی از حدسیات کلمه کلیدی با حجم جستجو، امتیاز مشکل بودن و کلیک ها تولید می کند.

همچنین Ahrefs دارای ابزار قوی برای آنالیز محتوا، ردیابی رتبه، رصد وب و غیره است. می توانید همه گزارشات را در فرمت های CSV یا PDF دریافت کرده و بعدا روی آنها کار کنید.

3- AnswerThePublic

AnswerThePublic ابزاری رایگان برای جستجوی بصری کلمه کلیدی و ایده های محتوایی است. این ابزار از خصوصیت حدس زنی خودکار گوگل و بینگ استفاده کرده و داده های قابل درکی را ارائه می دهد.

کافیست به وب سایت آن رفته و کلمه کلیدی یا عبارت مد نظر خود را وارد کنید. AnswerThePublic کلمات کلیدی را بارگذاری کرده و آنها را به صورت نقشه های بصری ارائه می دهد. گزارشات در دسته های سوالات، حروف اضافه، مقایسه ها، الفبایی و کلمات کلیدی مرتبط دسته بندی شده اند.

با کلیک روی هر کلمه کلیدی نتایج جستجوی گوگل را در صفحه ای جدید می بینید. این مورد شما را قادر می سازد تا سریعا سوالاتی که افراد جستجو می کنند را ببینید و در مورد اینکه چگونه در محتوا به آن سوالات پاسخ مرتبط دهید، بیاندیشید.

همه جستجوهای کلمه کلیدی در یک صفحه جداگانه ارائه می شود. می توانید داده ها را به صورت بصری در قالب عکس ذخیره کرده یا از آنها خروجی CSV بگیرید.

نحوه جستجوی کلمات کلیدی سایت وردپرس (بخش اول)

نویسنده مطلب: پریسا عصاره | شرکت مهرسانا | طراحی سایت در کرج

درباره شرکت فناوری اطلاعات مهرسانا

ارائه دهنده خدمات طراحی وب سایت ، گرافیک ، برنامه نویسی و تولید محتوای آموزشی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *