آموزش نحوه طراحی وب سایت چند زبانه (بخش دوم)

آموزش نحوه طراحی وب سایت چند زبانه (بخش دوم)

در این بخش از آموزش های شرکت مهرسانا قصد داریم به آموزش نحوه طراحی وب سایت چند زبانه (بخش دوم) بپردازیم.

لایه و نوار هدایتی

همه زبان ها از یک جهت خوانده نمی شوند. مثلا انگلیسی از چپ به راست و فارسی از راست به چپ خوانده می شود. این مورد ممکن است هنگام انتقال طراحی وب سایت شما به زبان های دیگر ایجاد مشکل نماید.

اگر در زبان فارسی نوار هدایتی (navigation bar) سایت شما به طور عمودی در سمت راست وب سایتتان واقع شده باشد، کاربران انگلیسی زبان مجبور خواهند شد از راست به چپ بخوانند. بنابراین بهتر است جهت اجتناب از جابجایی نوار هدایتی با تغییر زبان، این نوار با جهت خواندن زبان ارتباطی نداشته باشد. بهتر است آن را به طور افقی در بالا یا پایین سایت خود قرار دهید. بدین ترتیب سایر طراحی ها و لایه های سایت شما در زبان های دیگر بدون تغییر باقی خواهد ماند.

موانع پهنای باند

سرعت اینترنت در بسیاری از بخش های آمریکای جنوبی، آفریقا و حتی آسیا کم است. با دانستن این موضوع، بهتر است از استفاده از گرافیک ها و انیمیشن های سنگین اجتناب کنید زیرا ممکن است افرادی در دنیا مجبور شوند ده دقیقه برای بارگذاری یک تصویر از وب سایت شما صبر کنند! البته این بدان معنا نیست که فقط از متن در وب سایت خود استفاده کنید. ولی می توانید دو گزینه برای کاربران سایت خود ایجاد کنید: یک نسخه HTML ساده و یک نسخه معمولی.

سئوی چند زبانه

ممکن است یکی از زیباترین وب سایت ها را داشته باشید ولی اگر کسی نتواند در اینترنت آن را بیابد، فایده این زیبایی چیست؟ حتما با مفهوم و اهمیت سئو آشنایی دارید ولی در بهینه سازی سایت خود برای کشورهای دیگر یک نکته را مد نظر داشته باشید: هرگز کلمات کلیدی وب سایت خود را مستقیما به زبان کشور دیگر ترجمه نکنید!

اگر خودتان قصد ترجمه محتوای وب سایتتان برای کشورهای دیگر را دارید یا کار ترجمه آن را به شخص دیگر یا دارالترجمه سپرده اید، به خاطر داشته باشید که کلمات کلیدی ای که به کمک آنها رتبه سایت خود را در گوگل یا سایر موتورهای جستجو افزایش داده اید را نباید مستقیما ترجمه کنید. زیرا یک مترجم ممکن است نداند مردم کشورهای دیگر هنگام جستجوی محصولات یا خدمات در کشور خود از چه کلمات و عباراتی استفاده می کنند. ممکن است از مترادف ها، مخفف ها یا اصطلاحات استفاده شود. بنابراین باید ابتدا درباره این موارد تحقیق نموده و سپس کلمات کلیدی سایت خود را به زبان دیگر انتقال دهید.

آموزش نحوه طراحی وب سایت چند زبانه (بخش اول)

نویسنده مطلب: پریسا عصاره | شرکت مهرسانا | طراحی سایت در کرج

درباره شرکت فناوری اطلاعات مهرسانا

ارائه دهنده خدمات طراحی وب سایت ، گرافیک ، برنامه نویسی و تولید محتوای آموزشی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *