آغاز توقف کار گوگل پلاس از دوم آپریل توسط شرکت گوگل

آغاز توقف کار گوگل پلاس از دوم آپریل توسط شرکت گوگل

در این بخش از اخبار فناوری اطلاعات شرکت مهرسانا قصد داریم به بررسی آغاز توقف کار گوگل پلاس توسط شرکت گوگل از دوم آپریل بپردازیم.

دلایل توقف کار گوگل پلاس

اواخر سال 2018 شرکت گوگل از متوقف کردن گوگل پلاس (شبکه اجتماعی گوگل) به دلیل” استفاده کم” (مدت زمان 90 درصد از بازدیدهای صورت گرفته از گوگل پلاس کمتر از 5 ثانیه بوده است) و “چالش های موجود در نگاه داشتن یک محصول موفق که انتظارات مصرف کنندگان را برآورده سازد” خبر داد. امروز در یک مطلب بلاگ و صفحه پشتیبان، گوگل چگونگی انجام گرفتن این فرآیند توقف را شرح داد.

جزئیات فرآیند توقف کار

از ابتدای فوریه دیگر قادر به ساخت پروفایل، عکس، اجتماع یا رویدادهای جدید در گوگل پلاس نخواهید بود. و از 2 آپریل 2019 همه حساب ها و صفحات گوگل پلاس شامل عکس ها، ویدیوها و سایر محتواهای ساخته یا آپلود شده توسط کاربران گوگل پلاس حذف خواهند شد. این فرآیند به طور ناگهانی انجام نمی شود (طبق انتظار گوگل، احتمالا دو ماه طول می کشد) ولی شرکت گوگل به کاربران توصیه می کند که طبق دستورالعمل های گام به گام گوگل پلاس از هر مطلبی که برایشان مهم است بک آپ بگیرند. به گفته گوگل داده های اجتماعی گوگل پلاس شامل نویسنده، بدنه و عکس ها برای هر مطلب اجتماعی از ماه مارس آماده آرشیوسازی خواهند بود.

همچنین فعالیت سایر بخش های گوگل پلاس نظیر Google+ Sign-in و نظرات گوگل پلاس، در هفته های آینده متوقف خواهد شد. احتمالا در تاریخ 7 فوریه دکمه های Google+ Sign-in با دکمه های Google Sign-in جایگزین و در تاریخ 7 مارس نظرات گوگل پلاس از Blogger و سایر سایت ها حذف خواهند شد.

گوگل همچنین همه API های گوگل پلاس شامل درخواست ها برای Google+ OAuth را متوقف خواهد کرد. گوگل به توسعه دهندگان توصیه می کند در هفته های پیش رو با استفاده از دستورالعمل های موجود به سایت های دیگر مهاجرت کنند.

کاربران G Suite نگران نباشند!

توقف کار گوگل پلاس (که در ابتدا برای آگوست 2019 برنامه ریزی شده بود) بر کاربران G Suite (نظیر تجارت ها، موسسات آموزشی و سایر سازمان های استفاده کننده از G Suite) تأثیر نخواهد داشت. گوگل در ماه اکتبر گفت قصد دارد سرمایه گذاری در گوگل پلاس را برای مشتریان هزینه پرداز ادامه داده و خصوصیات هدف ساز جدیدی مثل ابزار معتدل سازی مطلب برای ادمین ها، تگ کردن، آنالیز مطلب و غیره را در ماه های آینده به آن اضافه کند. گوگل همچنین از توقف کار Hangouts کلاسیک خود (سرویس ارسال پیام درون برنامه ای) برای مشتریان G Suite در اکتبر خبر داد.

نویسنده مطلب: پریسا عصاره | شرکت مهرسانا | اخبار فناوری اطلاعات

درباره شرکت فناوری اطلاعات مهرسانا

ارائه دهنده خدمات طراحی وب سایت ، گرافیک ، برنامه نویسی و تولید محتوای آموزشی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *