در این قسمت به ادامه آموزش های شرکت مهرسانا ، بخش دوم نحوه رفع خطا در ایجاد اتصال پایگاه داده در وردپرس می پردازیم.

نحوه رفع خطا در ایجاد اتصال پایگاه داده در وردپرس

نحوه رفع خطا در ایجاد اتصال پایگاه داده در وردپرس

وب سایت میزبان خود را چک کنید (MySQL Server)

اغلب شما این خطا را در ایجاد اتصال پایگاه داده زمانی که سایت دارای ترافیک بسیاری است مشاهده میکنید.

اساسا سرور میزبان شما نمیتواند اطللاعات را بارگزاری کند (مخصوصا زمانی که شما در میزبانی مشترک هستید).

سایت شما واقعا آهسته خواهد شد و برای برخی از کاربران حتی خطا را نیز نمایش می دهد.

بنابراین بهترین کاری که باید انجام دهید این است که با شرکت ارائه دهنده ی میزبانی خود تماس داشته باشید و  در مورد عملکرد سرورهای MySQL مطمئن شوید.

برای افرادی هم که می خواهند MySQL سرور خود را آزمایش کنند باید سایت های دیگر را بر روی یک سرور تست کنند تا مشخص شود که آیا مشکل دارند یا خیر. اگر آنها نیز همان خطا را دریافت می کنند، قطعا در سرور خارجی شما مشکلی وجود دارد.

اگر شما هیچ سایت دیگری در این حساب میزبانی ندارید به سادگی به cPanel خود بروید و سعی کنید به phpMyAdmin دسترسی پیدا کنید و پایگاه داده را متصل کنید. اگر می توانید اتصال برقرار کنید، پس باید اطمینان حاصل کنیم که کاربر پایگاه داده دارای مجوز است. یک فایل جدید به نام testconnection.php ایجاد کنید و کد زیر را در آن قرار دهید:

اطمینان حاصل کنید که نام کاربری و رمز عبور را جایگزین کنید. اگر اسکریپت به صورت موفقیت آمیز ارتباط برقرار کرد، بدین معناست که کاربر شما مجوز کافی دارد و مشکل از جای دیگری است.

اگر نمی توانید با رفتن به phpMyAdmin به پایگاه داده متصل شوید، پس می دانید که این مشکل در ارتباط با سرور شماست.  این لزوما به این معنی نیست که سرور MySQL شما پایین آمده است. این می تواند به این معنی باشد که کاربر شما مجوز کافی نداشته باشد.

راه حل هایی که برای دیگران کارایی داشته است

توجه داشته باشید که این راهکار ها ممکن است برای شما کارایی نداشته باشد.

Deepak Mittal گفت که مشتری او خطایی را دریافت کرد که  پایگاه داده او نیاز به تعمیر دارد اما حتی پس از اصلاح پایگاه داده، خطا برطرف نشد. او سعی کرد خطا را با روش های مختلفی برطرف کند و در آخر، خطا از قسمت آدرس سایت بود.

او با رفتن به قسمت phpMyAdmin ، پرس و جوی SQL را اجرا کرد:

Sachinum پیشنهاد کرد که او قادر به اتصال پایگاه داده با testconnection.php بود، بنابراین او کاربر wp-config.php را به کاربر root تغییر داد. وردپرس خیلی خوب کار کرد. سپس تنظیمات را به کاربر پایگاه داده بازگرداند و همچنان به کار ادامه می دهد.

Cutewonders پیشنهاد کردند که محتوای active_plugins را در table wp_options حذف کرده و محتویات recently_edited را ویرایش کرد.

نحوه رفع خطا در ایجاد اتصال پایگاه داده در وردپرس (بخش اول)

درباره شرکت فناوری اطلاعات مهرسانا

ارائه دهنده خدمات طراحی وب سایت ، گرافیک ، برنامه نویسی و تولید محتوای آموزشی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *