تراشه های هواوی جایگزین احتمالی پردازنده های انویدیا در مایکروسافت

 

در این بخش از اخبار فناوری اطلاعات شرکت مهرسانا به جایگزینی احتمالی تراشه های هواوی با پردازنده های انویدیا می پردازیم.

 

طبق گزارشات,  شرکت مایکروسافت با شرکت چینی  هواوی  مذاکراتی انجام داده است که طبق این مذاکرات تراشه های  هوش مصنوعی هواوی قرار است جایگزین پردازنده های انویدیا  شوند.

شرکت مایکروسافت یکی از پیشگامان هوش مصنوعی بوده است و به همین دلیل  استفاده از تراش های هوش مصنوعی هواوی چندان دور از تصور نیست.

مایکروسافت در تعدادی از مراکز داده خود تراشه ی هوش مصنوعی هواوی را مورد استفاده قرار می دهد. در صورت بروز مشکل  علاوه بر این که  پردازنده های انویدیا  تنها تأمین‌کننده‌ی پردازنده‌های مراکز داده‌ی می شود بلکه تغییرهایی بزرگ در زیرساخت های شرکت  مایکروسافت  رخ می دهد.

البته بعضی از گزارشات آماده است که هنوز مذاکرات بین این دو شرکت در مراحل اولیه قرار دارد و هنوز به توافقی نرسیدند.

بیشتر مراکز داده ی شرکت مایکروسافت که از طریق الگوریتم های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین فعالیت می کنند توان پردازشی آن ها به وسیله پردازنده های انویدیا تامین می شوند.به همین دلیل  نمی توانند همکاری خود را به صورت کامل با اندویدیا قطع کنند. اما از طرفی ام در تلاش هستند که از تراشه های هواوی که  مراکز داده ای انها در کشور چین است استفاده کنند.

چین یکی از کشورهایی است که میزبان تعداد زیادی از مراکز داده‌ی نرم‌افزاری است؛ همچنین قرار است در آینده‌ی نزدیک تعداد بیشتری از این مراکز داده افتتاح شوند . .چینی ها مدعی هستند که تراشه های هواوی  با نمونه های اندیویا قابل رقابت است.

با این حال، آن‌هابرای این که به توافق برسند تراشه‌های خود با نیازهای مایکروسافت وفق دهند و تغییراتی را در آن‌ اعمال خواهند کرد.

گردآوردنده مطلب: الهه چهارراهی _کارشناس نرم افزار | شرکت مهرسانا _ اخبار فناوری اطلاعات

 

درباره شرکت فناوری اطلاعات مهرسانا

ارائه دهنده خدمات طراحی وب سایت ، گرافیک ، برنامه نویسی و تولید محتوای آموزشی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *