تراشه هوش مصنوعی علی بابا تا سال آینده وارد بازار می شود

 

شرکت علی بابا (Ali baba) یک کمپانی چینی است که در  حوزه  تجارت الکترونیک فعالیت دارد .این شرکت توانسته است در این بخش رتبه ی اول در چین و رتبه ی ششم در دنیا را کسب کند.موسس این شرکت شخصی به نام جف ژانگ  نام دارد.جالب است بدانید که نام شرکت علی بابا از ادبیات ایران و کتاب هزار و یک شب گرفته شده است.

علی بابا همچنین با خرید های بزرگ خود که یکی از مهمترین خرید علی بابا شرکت C_sky Microsystems بوده که این خرید یک قدم بزرگ از سوی شرکت چینی (Ali baba) در مسیر توسعه‌ی فناوری‌های مرتبط با توسعه‌ی هوش مصنوعی است.

شرکت اینترنتی علی بابا در پی آن است که از  اولین تراشه هوش مصنوعی خود تا نیمه دوم سال آینده  میلادی  رونمایی کند.که این پردازنده به منظور توسعه ی کسب و کار در حوزه‌ی ابری و اینترنت اشیا در این شرکت استفاده خواهد شد.

Damo Academy  که یکی از زیرمجموعه های تحقیق و توسعه ی شرکت علی بابا است که از سال گذشته کار خود را آغاز کرده و هم‌اکنون بیش از ۳۰۰ محقق در هشت مرکز تحقیقاتی این شرکت در سراسر جهان فعالیت می‌کنند.پنج فعالیت اصلی این شرکت شامل حوزه‌های رباتیک، فین‌تک و رایانش کوانتومی می‌شود.

این شرکت Damo Academy تحقیقات درباره تراشه هوش مصنوعی را بر عهده دارد .این تراشه که Ali Npu نام خواهد داشت .

از جمله ویژگی ها و قابلیت Ali Npu  امکان استفاده این تراشه در شهرهای هوشمند ,حمل ونقل هوشمند و  خودرو های بدون  سرنشین   اشاره کرد .

همچنین تحقیقات  Damo Academy نشان از این دارد که شرکت علی بابا در پی آن است که توسعه‌‌ی چندین پردازنده‌ی کوانتومی را در آینده ای نه چندان دور در دستور کار خود بگذارد.

گردآورنده مطلب : الهه چهارراهی _ کارشناس نرم افزار | شرکت مهرسانا _اخبار فناوری اطلاعات

درباره شرکت فناوری اطلاعات مهرسانا

ارائه دهنده خدمات طراحی وب سایت ، گرافیک ، برنامه نویسی و تولید محتوای آموزشی

1 پاسخ به تراشه هوش مصنوعی علی بابا تا سال آینده وارد بازار می شود.
  1. مقاله مختصر و مفیدی بود


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *