سه سال شارژ الکتریکی رایگان برای مالکان پورشه تایکان در آمریکا

سه سال شارژ الکتریکی رایگان برای مالکان پورشه تایکان در آمریکا

در این بخش از اخبار فناوری اطلاعات شرکت مهرسانا به بررسی خبر سه سال شارژ الکتریکی رایگان برای مالکان پورشه تایکان در آمریکا می پردازیم.

سرعت شارژ بالا در پورشه تایکان

مالکان پورشه تایکان که به زودی عرضه می شود، سه سال شارژ رایگان در صدها ایستگاه شارژ الکتریکی عمومی که تا چند ماه آینده تمام آمریکا را پوشش خواهند داد، دریافت خواهند کرد. این قابلیت در خیلی از موارد شامل دسترسی به شارژرهای DC سریع است که به تایکان (که برای داشتن باتری 800 ولتی طراحی شده است) اجازه می دهد در 4 دقیقه 350 کیلووات شارژ شود. این سرعت شارژ حتی از رقبایی مثل تسلا که شبکه وسیع شارژهای سریع خود به نام سوپر شارژرها را ایجاد کرده اند، بیشتر است.

پورشه تایکان که همین امسال عرضه خواهد شد، حتی بدون داشتن دسترسی رایگان به شبکه Electrify America جذاب است. ولی توافق صورت گرفته درباره اختصاص بودجه 70 میلیون دلاری برای اضافه کردن شارژرهای DC سریع به پورشه، نشان دهنده قصد سازندگان این خودروها مبنی بر کاهش هزینه های شارژ الکتریکی می باشد.

ایستگاه های شارژ الکتریکی Electrify America

Electrify America در 42 ایالت بیش از 300 ایستگاه واقع در بزرگراه ها و بیش از 184 سایت در 17 ایستگاه مترو خواهد داشت. هر ایستگاه به طور میانگین پنج جایگاه خواهد داشت. در بعضی از ایستگاه ها این تعداد به ده عدد هم خواهد رسید. به گفته Electrify America تا اول جولای تعداد 484 ایستگاه نصب شده یا تحت ساخت و ساز خواهد بود.

هر ایستگاه واقع در بزرگراه حداقل دو شارژر 350 کیلوواتی و چند شارژر 150 کیلوواتی خواهد داشت. جایگاه های واقع در ایستگاه های مترو دارای شارژرهای 150 کیلوواتی خواهند بود.

جایگاه های واقع در بزرگراه ها در مسیرهای مختلف قرار داشته و فاصله شان از یکدیگر حداکثر 120 مایل خواهد بود. میانگین فاصله این جایگاه ها از یکدیگر 70 مایل خواهد بود.

شارژرهای DC بنگاه های معاملات پورشه

علاوه بر این 484 ایستگاه مربوط به شبکه Electrify America، همه بنگاه های معاملات پورشه نیز واحدهای شارژ DC سریع مربوط به خود را خواهند داشت. بیش از 120 عدد از این بنگاه ها از سیستم شارژ توروبوی پورشه (Porsche Turbo Charging) که سیستم DC خود سازندگان پورشه است، استفاده خواهند کرد. این سیستم 320 کیلووات شارژ را تأمین کرده و از پلاک CCS استفاده می کند. سایر بنگاه های معاملات پورشه شارژرهای 50 کیلوواتی سریع نصب خواهند کرد.

مشکل شارژرهای هابر + شانر

سه روز پیش، شرکت تأمین کننده هابر + شانر (Huber + Suhner) به مشتریانش اعلام کرد که به دلیل یک اتصال مدار کوتاه گزارش شده حین یک آزمایش در ایستگاهی در آلمان، بهتر است فعالیت همه ایستگاه های شارژشان را متوقف کنند. در حالی که هابر + شانر مشغول تکمیل آزمایش هایش روی کابل های مایع سرد شده (liquid-cooled cables) است، Electrify America استفاده از این کابل ها را کنار گذاشت. سایر شرکت های EV شامل Fastened and Ionity در اروپا نیز شارژرهای استفاده کننده از کابل های نیرو قوی هابر + شانر را متوقف کرده اند.

با این حال، طبق اظهارات یک سخنگو، همه 89 ایستگاه شارژ Electrify America در حال خدمت رسانی به مشتریان هستند. این ایستگاه های شارژ، شارژرهای 50 کیلوواتی با اتصال CHAdeMO و بعضا اتصال CCS دارند. همچنین Electrify America از کابل های نیرو قوی مایع سرد شده ساخت شرکت ITT Canon استفاده می کند که در حال کار هستند.

نویسنده مطلب: پریسا عصاره | شرکت مهرسانا | اخبار فناوری اطلاعات

درباره شرکت فناوری اطلاعات مهرسانا

ارائه دهنده خدمات طراحی وب سایت ، گرافیک ، برنامه نویسی و تولید محتوای آموزشی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *