افزایش درآمد و تعداد کاربران فیسبوک در سه ماهه آخر سال 2018

افزایش درآمد و تعداد کاربران فیسبوک در سه ماهه آخر سال 2018

در این بخش از اخبار فناوری اطلاعات شرکت مهرسانا قصد داریم به بررسی افزایش درآمد و تعداد کاربران فیسبوک در سه ماهه آخر سال 2018 بپردازیم.

آمار و ارقام سه ماهه آخر سال 2018

طبق گزارشات، فیسبوک در سه ماهه آخر سال 2018 تعداد 2/32 میلیارد کاربر فعال ماهانه و 1/52 میلیارد کاربر فعال روزانه داشته است. این در حالی است که تعداد این کاربران در سه ماهه قبل از آن به ترتیب 2/27 میلیارد و 1/49 میلیارد و در سه ماهه آخر سال 2017، 9 درصد کمتر از تعداد گزارش شده در سه ماهه آخر 2018 بود.

همچنین در سه ماهه آخر سال 2018 برای اولین بار از سه ماهه اول سال، در ایالات متحده و کانادا به میزان 1 میلیون کاربر به کاربران روزانه فیسبوک اضافه شده است. همچنین بعد از دو فصل کاهش در تعداد کاربران در اروپا، در سه ماهه آخر سال 2018 سه میلیون کاربر روزانه به کاربران فیسبوک در اروپا اضافه شده است.

میزان درآمد فیسبوک در سه ماهه آخر سال 2018 به 16/9 میلیارد دلار رسید که نسبت به سه ماهه آخر سال 2017 به میزان 30 درصد افزایش داشته است. این میزان افزایش درآمد حتی از مبلغ 16/4 میلیارد دلار پیش بینی شده توسط وال استریت بیشتر است.

رشد ادامه دار فیسبوک

مارک زاکربرگ مدیر عامل فیسبوک در اظهاراتش نوشت: “جامعه و تجارت ما به رشد خود ادامه می دهد. ما چگونگی مدیریت شرکت را برای تمرکز بر بزرگترین مشکلات اجتماعی تغییر داده و در حال پیشروی برای ساخت راه های جدید و توسعه یافته جهت ارتباط مردم با یکدیگر هستیم.”

در حالی که فیسبوک رشد چشمگیری را در سال 2018 تجربه کرد، رابطه شرکت با قانون گزارها و مصرف کنندگان به دلیل شکست در متوقف کردن Cambridge Analytica از سو استفاده از داده های کاربران و سوالات مطرح شده در مورد عملکرد شرکت برای متوقف کردن انتشار سخنان ناشایست و اطلاعات نادرست از طریق فیسبوک، خراب شده بود.

بدنامی های اخیر فیسبوک

روز گذشته تک کرانچ گزارش داد که فیسبوک به طور مخفیانه به کاربران برای نصب یک اپلیکیشن جستجوی فیسبوک مبلغی پرداخت کرده است. این برنامه فعالیت های مرورگر کاربران و برنامه های دانلود شده توسط آنها را ردیابی کرده و مشابه برنامه Onavo Protect است که اپل در ماه ژوئن دانلود آن را از اپل استور تحریم کرده بود.

فیسبوک با اجرای این برنامه در خلال برنامه های اقتصادی این ممنوعیت را دور زد. اما اپل امروز صبح از لغو مجوز اقتصادی فیسبوک به دلیل استفاده از عضویت اپل برای توزیع یک برنامه جمع آوری کننده داده کاربران که نقضی آشکار از توافق فیسبوک با اپل محسوب می شود، خبر داد.

ادغام برنامه های خانواده فیسبوک

به گفته فیسبوک در این سه ماهه از سال، تقریبا 2/7 میلیارد کاربر ماهانه در حال استفاده از حداقل یکی از برنامه های خانواده فیسبوک (فیسبوک، مسنجر، واتس اپ و ایستاگرام) هستند. دیو ونر (Dave Wehner) مسئول بخش مالی فیسبوک از توقف گزارش های منحصرا مربوط به فیسبوک خبر داد. فیسبوک قصد دارد مسنجر، واتس اپ و اینستاگرام را تلفیق نموده تا پیام رسانی به کاربران هر یک از این برنامه های گوناگون آسانتر شود.

نویسنده مطلب: پریسا عصاره | شرکت مهرسانا | اخبار فناوری اطلاعات

درباره شرکت فناوری اطلاعات مهرسانا

ارائه دهنده خدمات طراحی وب سایت ، گرافیک ، برنامه نویسی و تولید محتوای آموزشی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *